تبلیغات
پایگاه تفریحی بســـت فـــان | اس ام اس جدید | فال امروز | عکس های روز | اخبار روز | داستان کوتاه|
    آخرین بروز رسانی :
    آخرین بازدید :
حمایت میکنیم
Ads
موضوعات
Category
دوستان
Ferends
آرشیو
Archive
آمار وبلاگ
Blog info
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • کل بازدید کنندگان :
 • تعداد مطالب کل :
 • درباره ی وبلاگ
  About Blog

  علی

  میلاد
  آخرین مطالب ارسالی
  Last Posts
  برنامه های کاربردی
  Support
  نظر سنجی
  Poll
  بست فان 98 به کارش ادامه بده یا نه؟  تبلیغات متنی
  Support
  پیوند ها
  Links

  دلایل اصلی کمر درد و ۳ تمرین برای تقویت استحکام کمر - دوشنبه 9 اسفند 1389

  تعداد بازدید : طبقه بندی: دانستنی های پزشکی، دانستنی های بدن انسان،

  WWW.BEST-FUN98.IR 

  چرا از هر ۱۰ فرانسوی ۷ نفر آنها در طول زندگی‌ شان از کمر دردرنج برده یا می‌برند؟ کمر درد بسیار رایج است و می‌توان به طور مشخص دلایل متفاوتی برای آن مطرح کرد.

  به ادامه مطلب برید...

  کمر درد به اشکال و طرق متفاوتی بروز پیدا می‌کند:
  ۱ – درد شدید و ناگهانی،

  ۲ – دردی که به تدریج ظاهر می‌شود،

  ۳ – دردی که طول می‌کشد یا دوباره عود می‌کند،

  ۴ – دردی که از زیر کمر شروع می‌شود و تا نقطۀ بین دو استخوان کتف ادامه پیدا می‌کند و در زمان خواب شدیدتر می‌شود. نحوه‌ای که کمر درد ظاهر می‌شود بستگی به علت آن دارد، البته اغلب موارد این عارضه، درد در ناحیۀ کمر است.

  چرا دچار کمردرد می‌شویم؟
  آسیب دیدگی و جراحت کمر: یک آسیب دیدگی یا سانحه می‌تواند به ماهیچه‌‌های کمر آسیب بزند و این آسیب علت دردهایی از نوع اسپاسم عضلانی و تحریک اعصاب است. این جراحات در بین کسانی که ورزش می‌کنند یا یک کار فیزیکی انجام می‌دهند، رایج است. البته گاهی اوقات هم سعی برای برداشتن یک شی در ارتفاع بالا یا بلند کردن یک جسم بسیار سنگین می‌تواند باعث کمر درد شود.

  فتق دیسک: جراحت یا بلند کردن یک بار سنگین ممکن است باعث لغزش دیسک بین مهره‌ای یا فتق دیسک بشود. ضمناً جابه‌جایی به سمت کانال نخاعی، که باعث فشار بر روی اعصابی می‌شود نیز از عوامل تولید درد در ناحیۀ کمر است. توجه! با افزایش سن، دیسک‌ها فرسوده می‌شوند و احتمال لغزش و در نتیجه فتق دیسک افزایش می‌یابد.

  التهاب مفاصل یا آرتریت:
  بیماری رایج مفاصل (التهاب مفاصل) است، آرتریت هم ممکن است عامل دردهای کمر باشد. spondylarthrite ankylosante نوعی رماتوئید مفصلی است که این عارضه نیز می‌تواند تولید کننده یک سری از دردهای کمر باشد.

  آرتروز:
  آرتروز بیماری رایج دیگری است که در نتیجۀ فرسودگی مفاصل پدید می‌آید و اغلب، مهره‌ها و ستون مهره‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

  اضافه وزن:
  چاقی یکی دیگر از عواملی است که باعث کمر درد می‌شود. در واقع، اضافه وزن باعث اعمال فشار بر ستون مهره‌ها می‌شود و می‌تواند عامل ایجاد دردها و همچنین آرتریت (التهاب مفاصل) شود.

  بی‌تحرکی:
  نداشتن فعالیت‌های جسمانی باعث ضعیف شدن عضلات شکم می‌شود. در نتیجه فشار بر ستون مهره‌ها کمردرد را تشدید می‌کند.

  وضعیت‌های نادرست:
  هیچ چیز به اندازۀ قرار گرفتن در وضعیت های نادرست که برهم زدن ترتیب ستون مهره‌ها را به دنبال دارد و بر ماهیچه‌ها و اعصاب فشار می‌آورد، آسیب زننده نیست. این وضعیت‌های نادرست هنگام پیاده روی ساده، نشسته و یا در حال انجام کار و یا تفریح بسیار رایج اند. این وضعیت‌ها به واسطۀ استرس هم به وجود می‌آیند.

  بیماری‌های مشترک:
  کمردرد ممکن است جزء نشانه‌های برخی بیماری‌ها باشد. از جمله: فیبرومیالژیا، پوکی استخوان،

  عملاً از کمردرد پیشگیری کنیم:
  فعالیت جسمی و ورزش، کم کردن وزن، وضعیت‌های درست و اصلاح شده، پرهیز از بلند کردن بارهای خیلی سنگین، مبارزه با استرس و…. از راه‌های پیشگیری کمردرد هستند.

  اما اگر کمردرد ادامه داشت یا عود کرد، باید به پزشک تان مراجعه کنید تا وی علت بروز کمردرد و روش مناسب درمان آن را بیابد.

  آیا می خواهید استحکام کمر و ستون فقرات خود را تقویت کنید ؟ چه کاری باید انجام دهیم ؟

  کمر حساس و آسیب پذیر:
  ۳تمرین برای تقویت
  اگر کمرمان حساس و آسیب پذیر است، بهتر است که از برخی حرکات فیزیکی بپرهیزیم. در اینجا چند تمرین ویژه برای نیرو بخشیدن به بدن با به کارگیری اعضای مهم و کلیدی کمر را مشاهده خواهیم کرد.

  برای اثر بخشی بیشتر، بهتر است این تمرین هارا ۳بار در هفته و به مدت۲ ماه متوالی انجام دهید. و سعی کنید در ادامه ۲بار در هفته این تمرین‌ها را پیگیری کنید.

  تمرین مخصوص کمر حساس: شماره۱

  WWW.BEST-FUN98.IR

  دراز بکشید، باسنتان باید کاملاً به زمین چسبیده باشد. یک پای خود را با زاویه ۹۰درجه بالا بیاورید و آن را بایک حرکت کششی کوچک به طرف خود بکشید. این حرکت را بدون اینکه بدن یا پای خود را خم کنید و به کمک یک طناب (یا یک کمربند یا روسری و…)که کف پای خود گذاشته اید، انجام دهید. در حین انجام این تمرین به آرامی نفس تان را بیرون بدهید.

  این تمرین را ۱۵مرتبه برای هر یک از پاها انجام دهید.
  تمرین مخصوص کمر حساس: شماره۲
  به یک دیوار تکیه دهید و باسن خود را رو به عقب نگه دارید. در حالی که هوا را به داخل می‌دهید چانه تان را راست نگه دارید و سر را خم نکنید، دستانتان را رو به بالا بیاورید وآنها را تا جایی که می‌توانید و به شدت بکشید، باید کاملا احساس کنید که کمرتان کشیده می‌شود. این تمرین را ۳بار انجام دهید.

  WWW.BEST-FUN98.IR

  تمرین مخصوص کمر حساس: شماره ۳
  حالا روی زمین دراز بکشید و پاهایتان را با زاویه ۹۰ درجه نگهدارید. هوا را به داخل بدهید، درحالی که دستانتان را رو به جلو می‌کشید بالاتنه تان را کاملاً بالا نگه دارید. توجه داشته باشید که در این حرکت باید اعضای شکمی خود را منقبض کنید و شکمتان را به داخل ببرید. این تمرین را ۱۰بار انجام دهید.

  WWW.BEST-FUN98.IR

  پیشنهاد ویژۀ ما

  برای قوی کردن کمرخود این ۳ قانون را فراموش نکنید: زانوهایتان را انعطاف پذیر کنید؛ ستون فقرات تان را بکشید و عضلات شکمی تان را تقویت کنید. این تمرین ها بر تقویت سه نقطه از عضلات کمری تأکید دارند.


  نویسنده : علی    نظرات |